fbpx

Czy pessaroterapia jest dla mnie

Dostępne są liczne metody leczenia Zaburzeń Statyki Narządów Rodnych. Jedną z nich jest pessaroterapia, która polega na stosowaniu dopochwowych urządzeń medycznych o różnym kształcie i wielkości, które zapewniają mechaniczne wsparcie dla wypadających narządów. Poniżej znajduje się krótki test pozwalający na sprawdzenie, czy ta metoda leczenia jest dla danej Pacjentki.

Test

Zależy mi na małej inwazyjności metody
Chcę aby metoda działała od razu
Zależy mi na skuteczności leczenia
Zależy mi na tym, żeby metoda była dostępna na wyciągnięcie ręki
Cena leczenia ma dla mnie znaczenie
Ważne aby metoda nie ingerowała w moje ciało
Planuję jeszcze powiększenie rodziny
Boję się zabiegów chirurgicznych
Nie kwalifikuję się na zabieg operacyjny

Prawdopodobnie pessaroterapia jest dla Ciebie odpowiednią metodą leczenia, gdy cierpisz na obniżenie lub wypadanie macicy. Uwzględnia ona Twoje oczekiwania i potrzeby związane z leczeniem. Zgłoś się do swojego Lekarza i zapytaj o pessaroterapię. Poleci Ci on odpowiedni rodzaj (kształt) i rozmiar pessara, a także poinformuje o zaleceniach przy ich stosowaniu i zasadach dbania o higienę.

Prawdopodobnie pessaroterapia nie jest dla Ciebie odpowiednią metodą leczenia, gdy cierpisz na obniżenie lub wypadanie macicy. Rozważ inne metody leczenia. Zgłoś się do swojego Lekarza i zapytaj o metody leczenia.

Poszukaj lekarza w Twojej okolicy

Poszukaj lekarza specjalizującego się w pessaroterapii, a po wizycie sprawdź gdzie możesz kupić pessary Dr. Arabin oraz Portia.

POTWIERDZAM, ŻE JESTEM PROFESJONALNYM UŻYTKOWNIKIEM I WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY

ZAWARTOŚĆ STRONY PRZEZNACZONA JEST TYLKO DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. STRONA I JEJ ZAWARTOŚĆ NIE JEST PRZEZNACZONA DLA UŻYTKOWNIKÓW NIEPROFESJONALNYCH (NIE WYKONUJĄCYCH ZAWODÓW MEDYCZNYCH).