fbpx

Dostępne metody leczenia

Pessaroterapia nie jest jedyną możliwością leczenia przypadłości związanych z niewydolnością szyjki macicy, nietrzymaniem moczu i zaburzeniem statyki narządów rodnych.

Wypadanie macicy-alternatywy

Leczenie nieoperacyjne obejmuje stosowanie żeli, w składzie których znajduje się estrogen. Niekiedy zalecane są również tabletki i kremy ujędrniające ściany pochwy. Mogą one jednak wywoływać nudności, plamienia z dróg rodnych, zatrzymanie płynów. Niekiedy również bóle głowy, nadciśnienie tętnicze czy też zaburzenia widzenia. Ponadto mogą wystąpić miejscowe reakcje podrażnienia, świąd, uczucie pieczenia, czy też grzybica pochwy.

Wypadanie macicy-wykorzystanie lasera

Laseroterapia w ginekologii cieszy się popularnością wśród lekarzy i pacjentek. Istnieje niemniej spora ilość przeciwwskazań, związanych z jej zastosowaniem. Nie jest wskazane by poddawały się jej kobiety będące w ciąży, karmiące piersią, przyjmujące leki światło uczulające, cierpiąc z powodu padaczki, atopowego zapalenia skóry, bądź też mające przebyte i obecne stany nowotworowe. To jednak nie wszystko. Niepożądana jest również m.in. sucha i wrażliwa skóra, AIDS, choroby hormonalne, nadciśnienie czy zaburzenia serca.

Wypadanie macicy-operacja

Temat omówiony został szerzej na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

Nietrzymanie moczu-ćwiczenie mięśni Kegla

Niejednokrotnie zaleca się kobietom cierpiącym z powodu nietrzymania moczu-trening mięśni. Opiera się on na zatrzymaniu strumienia moczu. Efekt ten można osiągnąć w wyniku zaciśnięcia mięśni, a następnie policzeniu do trzech i rozluźnieniu ich. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do ich wykonywania. Obejmują one: stany pooperacyjne i złamania w obrębie miednicy, dodatkowo stany zapalne w obszarze miednicy oraz gorączkę. Dodatkowo nie jest zalecane stosowanie tej opcji, w przypadku chorób serca, nerek, infekcji bądź cukrzycy.

Niewydolność szyjki macicy-szew okrężny

Jakie kobiety kwalifikują się do założenia szwu? Czy istnieją skutki uboczne tego rozwiązania? Wejdź w link i dowiedz się więcej.

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.