fbpx

Pessar cewkowy kołnierzowy Dr. Arabin

Pessar cewkowy kołnierzowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Zastosowanie


  • możliwość wykorzystania przy  wysiłkowym nietrzymaniu moczu(WNM)/ mieszanym nietrzymaniu moczu (MNM) oraz współistniejącym obniżeniu macicy lub pochwy

Właściwości

Zgrubiona ściana pessara

  • większa skuteczność w podtrzymywaniu okolic połączenia między pęcherzem, a cewką moczową
  • łagodzenie objawów wysiłkowych/mieszanego nietrzymania moczu

Szeroki kołnierz

  • zwiększa sztywność, stabilność pessara
Ekologiczne-pessary-bez-plastiku-pessaroterapia

Materiał wykonania i barwnik – biokompatybilne dla organizmu

  • Bezpieczeństwo stosowania
  • Zniwelowane ryzyko działań niepożądanych
Pessar cewkowy kołnierzowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Jak samodzielnie zakładać pessar?

Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia jego założenie. Ponieważ w tym rodzaju pessara stosuje się stosunkowo małe ilości kremu, zaleca się użycie kremu zawierającego 1 mg estriolu w 1 g kremu. Krem estriolowy poprawia miejscowe krążenie, stan śluzówki i tkanki łącznej pochwy. Aby założyć pessar należy go ścisnąć i wtedy włożyć go do pochwy tak, by zgrubienie znalazło się pod spojeniem łonowym.

Jak samodzielnie wyjmować pessar?

Pacjentka może wyjąć lub włożyć pessar na stojąco, gdy ma postawioną stopę na stołku lub brzegu łózka. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające może być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę lub położenie się. Aby wyjąć pessar należy włożyć palec wskazujący do otworu w środku pessara i poluzować go.
 
 

Co mówią Pacjentki?

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, zwane również pod nazwą „WNM”, to bardzo kłopotliwe schorzenie, które przysporzyło mi sporo przykrości i wstydu. Na początku myślałam, że to chwilowy problem, który sam minie – tak się niestety nie stało. Na początku nie chciałam odwiedzać lekarza, czułam się skrępowana. W końcu za namową przyjaciółki poszłam do ginekologa, by opowiedzieć o moim problem. Uświadomił mnie, że nietrzymanie moczu to częsty kłopot i zalecił rozwiązanie, jakim okazał się być pessar cewkowy kołnierzowy. Doktor mówił, że zaleca właśnie ten wariant produktu, bo będzie on wyjątkowo stabilny. Rezultaty okazały się być znacznie lepsze od moich oczekiwań. Z czystym sumieniem mogę polecić to rozwiązanie Paniom, które zastanawiają się co zrobić by pozbyć się wstydliwego problemu. Mi pessar cewkowy kołnierzowy pomógł na nietrzymanie moczu i mogę polecić tą metodę.

Edyta 41, Wałbrzych

Referencje

Jestem bardzo zadowolona ze stosowania pessarów

Dr Krystyna Klimczykzobacz

Pacjentki są z nich bardzo zadowolone

Dr Janina Kocurek-Fordeyzobacz

W prosty i szybki sposób można pomóc Pacjentkom

Dr Roman Kaprońzobacz

Gdzie kupić pessar cewkowy kołnierzowy Dr. Arabin?

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy lub w sklepie internetowym kupić pessar cewkowy kołnierzowy.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter!

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.