fbpx

Pessar grzybkowy Dr. Arabin

Pessar grzybkowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Zastosowanie


  • za pomocą pessara grzybkowego mogą być leczone pacjentki z 3 lub 4 stopniem wypadania pochwy i macicy
  • pessar ten stosowany jest w przypadkach, gdy ciśnienie brzuszne przemieszcza cewkę moczową, pessar pierścieniowy i talerzowy nie wytrzymuje nacisku oraz jeśli pessar kostkowy nasila nietrzymanie moczu.

Właściwości

Trzon zmniejsza efekt przyssania

  • łatwa obsługa pessara

Perforacje w silikonie

  • zapewniony przepływ powietrza
  • zmniejszone ryzyko upławów
  • odprowadzanie zwiększonej ilości wydzieliny pochwowej
Ekologiczne-pessary-bez-plastiku-pessaroterapia

Materiał wykonania i barwnik – biokompatybilne dla organizmu

  • Bezpieczeństwo stosowania
  • Zniwelowane ryzyko działań niepożądanych
Pessar grzybkowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Jak samodzielnie zakładać pessar?

Założenie pessara jest zwykle ułatwione przez posmarowanie pessara kremem estrogenowym. Ponieważ potrzebne jest zastosowanie stosunkowo dużej ilości kremu, zalecamy stosownanie kremów zawierających 0,1 mg estriolu w 1 g kremu. W niektórych przypadkach stosuje się preparat zawierający 0,5 m estriolu w 1 gramie kremu. Estrogen poprawia krążenie tkankowe i ułatwia odnowienie śluzówki pochwy.

Jak samodzielnie wyjmować pessar?

Pessar zwykle wyjmuje się podczas parcia. Czasami może być to trudne, ponieważ prawidłowo założony pessar znajduje się głęboko w dnie miednicy.
 
 
 
 
 

Co mówią Pacjentki?

Rok temu, zdiagnozowano u mnie 3 stopień wypadania macicy i pochwy. Ten problem zdrowotny był bardzo dokuczliwy, odczuwałam ciężkość i parcie w kroczu. Zaburzenie te najpewniej miało związek z moją nadwagą. Lekarz ginekolog zachęcił mnie do zastosowania pessaroterapi, zapewniając, że jest to bardzo skuteczna metoda, miał rację! Muszę przyznać, że do tego dnia nic nie słyszałam o tej metodzie oraz nie sądziłam, że tak dobrze sprawdzi się w moim przypadku. Obsługa pessara grzybkowego, który u mnie zastosowano, nie sprawiła mi trudności, jego użycie zostało dokładnie wyjaśnione w ulotce. Z przyczyn zdrowotnych operacja w moim przypadku nie wchodziła w grę, a zastosowanie pessara grzybkowego pomogło mi zwalczyć kłopot z wypadaniem macicy. Polecam pessaroterapię wszystkim niezdecydowanym Kobietom, naprawdę warto.

Pani Barbara 54 lata, Olsztyn

Do pobrania

Referencje

Jestem bardzo zadowolona ze stosowania pessarów

Dr Krystyna Klimczykzobacz

Pacjentki są z nich bardzo zadowolone

Dr Janina Kocurek-Fordeyzobacz

W prosty i szybki sposób można pomóc Pacjentkom

Dr Roman Kaprońzobacz

Gdzie kupić pessar grzybkowy Dr. Arabin?

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter!

POTWIERDZAM, ŻE JESTEM PROFESJONALNYM UŻYTKOWNIKIEM I WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY

ZAWARTOŚĆ STRONY PRZEZNACZONA JEST TYLKO DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. STRONA I JEJ ZAWARTOŚĆ NIE JEST PRZEZNACZONA DLA UŻYTKOWNIKÓW NIEPROFESJONALNYCH (NIE WYKONUJĄCYCH ZAWODÓW MEDYCZNYCH).