fbpx

Pessar grzybkowy Dr. Arabin

Pessar grzybkowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Zastosowanie


  • za pomocą pessara grzybkowego mogą być leczone pacjentki z 3 lub 4 stopniem wypadania pochwy i macicy
  • pessar ten stosowany jest w przypadkach, gdy ciśnienie brzuszne przemieszcza cewkę moczową, pessar pierścieniowy i talerzowy nie wytrzymuje nacisku oraz jeśli pessar kostkowy nasila nietrzymanie moczu.

Właściwości

Trzon zmniejsza efekt przyssania

  • łatwa obsługa pessara

Perforacje w silikonie

  • zapewniony przepływ powietrza
  • zmniejszone ryzyko upławów
  • odprowadzanie zwiększonej ilości wydzieliny pochwowej
Ekologiczne-pessary-bez-plastiku-pessaroterapia

Materiał wykonania i barwnik – biokompatybilne dla organizmu

  • Bezpieczeństwo stosowania
  • Zniwelowane ryzyko działań niepożądanych
Pessar grzybkowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Jak samodzielnie zakładać pessar?

Założenie pessara jest zwykle ułatwione przez posmarowanie pessara kremem estrogenowym. Ponieważ potrzebne jest zastosowanie stosunkowo dużej ilości kremu, zalecamy stosownanie kremów zawierających 0,1 mg estriolu w 1 g kremu. W niektórych przypadkach stosuje się preparat zawierający 0,5 m estriolu w 1 gramie kremu. Estrogen poprawia krążenie tkankowe i ułatwia odnowienie śluzówki pochwy.

Jak samodzielnie wyjmować pessar?

Pessar zwykle wyjmuje się podczas parcia. Czasami może być to trudne, ponieważ prawidłowo założony pessar znajduje się głęboko w dnie miednicy.
 
 
 
 
 

Co mówią Pacjentki?

Rok temu, zdiagnozowano u mnie 3 stopień wypadania macicy i pochwy. Ten problem zdrowotny był bardzo dokuczliwy, odczuwałam ciężkość i parcie w kroczu. Zaburzenie te najpewniej miało związek z moją nadwagą. Lekarz ginekolog zachęcił mnie do zastosowania pessaroterapi, zapewniając, że jest to bardzo skuteczna metoda, miał rację! Muszę przyznać, że do tego dnia nic nie słyszałam o tej metodzie oraz nie sądziłam, że tak dobrze sprawdzi się w moim przypadku. Obsługa pessara grzybkowego, który u mnie zastosowano, nie sprawiła mi trudności, jego użycie zostało dokładnie wyjaśnione w ulotce. Z przyczyn zdrowotnych operacja w moim przypadku nie wchodziła w grę, a zastosowanie pessara grzybkowego pomogło mi zwalczyć kłopot z wypadaniem macicy. Polecam pessaroterapię wszystkim niezdecydowanym Kobietom, naprawdę warto.

Pani Barbara 54 lata, Olsztyn

Do pobrania

Referencje

Jestem bardzo zadowolona ze stosowania pessarów

Dr Krystyna Klimczykzobacz

Pacjentki są z nich bardzo zadowolone

Dr Janina Kocurek-Fordeyzobacz

W prosty i szybki sposób można pomóc Pacjentkom

Dr Roman Kaprońzobacz

Gdzie kupić pessar grzybkowy Dr. Arabin?

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter!

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.