fbpx

Pessar pierścieniowy Portia

Pessary Portia


Pessar Portia – pessar pochwowy stosowany w celu podtrzymania wypadających organów miedniczych oraz przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Jest to przyrząd medyczny w kształcie krążka, w kolorze białym, wykonany z giętkiego winylu (PVC) – materiału niewchłaniającego zapachu. Grubość ściany wynosi 12,5 mm. Dostępny w 16 rozmiarach, o zewnętrznej średnicy wynoszącej od 50 mm do 110 mm. Produkt bezlateksowy, wielokrotnego użytku do zastosowania u jednej pacjentki. Produkcji brytyjskiej.

Co zapewnia krążkowy kształt?

rezultaty-pessar-pierścieniowy-portia

Swobodny przepływ powietrza

Krążkowy kształt sprawia, że przepływ powietrza wewnątrz pochwy jest swobodny, niczym nieograniczony. Dzięki temu troska o higienę jest dla kobiet znacznie łatwiejsza, a ryzyko ewentualnych upławów znacznie bardziej zredukowane.

nie przysysa się do ścian pochwy

Krążkowy pessar posiada zaokrąglone krawędzie, które nie przysysają się do ścian pochwy (jak to się dzieje w przypadku innych pessarów, np. kostkowych). Taki kształt zapewnia łatwe i praktycznie bezbolesne wyjmowanie.

brak konieczności wyjmowania na czas stosunku

Krążkowy kształt sprawia, że można współżyć bez konieczności wyjmowania pessara. Ostatecznie wyjęcie lub pozostawienie pessara na czas stosunku to decyzja kobiety i jej partnera.

Nietrzymanie-moczu-aktywność-fizyczna-niewydolność-szyjki-macicy

Grubsza ściana (12,5 mm)

Dzięki grubszym ścianom pessar jest bardziej stabilny. Zapewnia to zwiększenie skuteczności podtrzymywania wypadających narządów. Nie przemieszcza się
Prawidłowo dobrany rodzaj (kształt) i rozmiar pessara ogranicza ewentualne ryzyko jego przemieszczenia w pochwie lub wypadnięcia.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania Pessarów Portia?

tanie-pessary-i-pessaroterapia-w-dobrej-cenie

Atrakcyjna cena – tylko 68,88 zł brutto

dzięki temu zastosowanie pessarów jest metodą, która nie wymaga od Pacjentek zaangażowania dużego nakładu pieniężnego.

Kształt i materiał ułatwiający zakładanie

Kształt krążkowy, który zapewnia wygodę zakładania oraz giętki winyl – materiał wykonania niewchłaniający zapachu

Wygoda i bezobsługowość użytkowania

brak konieczności wyjmowania pessara codziennie w celu przemycia oraz wyjmowania pessara na czas stosunku

Łatwiejsze dopasowanie prawidłowego rozmiaru

pessary dostępne w aż 16 rozmiarach (od 50 mm do 110 mm), dzięki czemu Lekarz będzie w stanie skutecznie dobrać odpowiednią wielkość do konkretnego przypadku wypadania u danej Pacjentki

Szerokie zastosowanie

wśród zaleceń stosowania pessarów wyróżnić można wypadanie macicy (we wszystkich stopnia zaawansowania I-IV), cystocele, rectocele oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu

Natychmiastowa dostępność i potwierdzona skuteczność

Pessary są jedną z najbardziej skutecznych metod postępowania dla Pacjentek z Zaburzeniem Statyki Narządu Rodnego, mogą być stosowane tymczasowo w czasie oczekiwania na operację lub jako stałe rozwiązanie lecznicze

Większa stabilność

zgrubiona ściana pessara (12,5 mm) zapewnia większą skuteczność w podtrzymywaniu wypadających narządów. Prawidłowo dobrany kształt i rozmiar pessara powinien od razu przynieść ulgę Pacjentce

Bez przeciwwskazań dla kobiet uczulonych na silikon

duża część pessarów dostępnych na rynku wykonanych jest z silikonu, natomiast Pessary Portia wykonano są z giętkiego winylu, dzięki czemu można je również zastosować u kobiet uczulonych na silikon

1 pessar = 1 Pacjentka

Niektóre pessary zostają poddawane sterylizacji i mogą zostać ponownie użyte przez inną Pacjentkę. Jednak niesie to ze sobą ryzyko nieprawidłowo wykonanego procesu i zagrożenie zakażeniem Pacjentki drogą krzyżową. Z tego względu warto wybrać Pessary Portia, które są do zastosowania wyłącznie u jednej Pacjentki i nie podlegają ponownej sterylizacji.

Pessar pierścieniowy Portia

Jak samodzielnie zakładać pessar?

Pacjentka przed samodzielnym założeniem pessara powinna umyć dokładnie ręce. Można przed założeniem zanurzyć pessar w ciepłej wodzie w celu uczynienia go bardziej miękkim. Wprowadzenie pessara ułatwi posmarowanie jego przedniej części kremem nadającym poślizg lub lubrykantem. Zaleca się przyjęcie postawy w lekkim rozkroku z jedną nogą postawioną wyżej (np. na stołku, krześle), aby zapewnić wygodny i prosty dostęp przez pochwę. Następnie należy rozszerzyć wargi sromowe i wsunąć pessar do tylnej części pochwy, przesuwając go w przód i w tył do momentu aż usadowi się w tylnym sklepieniu. Gdy pessar będzie już przymocowany od tyłu, należy zahaczyć przednią część pessara o przednie sklepienie pochwy.

Jak samodzielnie wyjmować pessar?

W celu wyjęcia założonego pessara, należy umieścić palec wskazujący w pochwie w celu zlokalizowania pessara, jako że jest on umiejscowiony u spojenia łonowego. Pessar należy zahaczyć palcem od spodu i delikatnie wyciągnąć jednolitym ruchem. Umożliwi to proste wyjęcie pessara i zredukowanie ryzyka wystąpienia dyskomfortu.

 

 

 

Do pobrania

Referencje

Jestem bardzo zadowolona ze stosowania pessarów

Dr Krystyna Klimczykzobacz

Pacjentki są z nich bardzo zadowolone

Dr Janina Kocurek-Fordeyzobacz

W prosty i szybki sposób można pomóc Pacjentkom

Dr Roman Kaprońzobacz

Używanie pessarów pochwowych

Materiał przygotowany z myślą o kobietach, które stosują lub zastanawiają się nad pessaroterapią w przypadku obniżenia lub wypadania macicy. Zawarte w nim zostały porady dotyczące samodzielnego wyjmowania, przemywania i ponownego zakładania pessara. Film przedstawia Pessary Portia – dopochwowe urządzenia medyczne w kształcie krążka wykonane z materiału niewchłaniającego zapachu.

Ukazano w nim także opinie Pacjentek dotyczące stosowania i postępowania z pessarami w przypadku obniżenia lub wypadania macicy. Materiał jest bardzo pomocny zarówno dla Pacjentek, które zastanawiają się nad zastosowaniem pessarów w przypadku zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz dla tych kobiet , które już wybrały pessaroterapię jako metodę leczenia, gdy cierpią na obniżenie lub wypadanie macicy.

Gdzie kupić pessary Portia?

Poszukaj sklepu w Twojej okolicy lub zamów w sklepie internetowym

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter!

POTWIERDZAM, ŻE JESTEM PROFESJONALNYM UŻYTKOWNIKIEM I WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY

ZAWARTOŚĆ STRONY PRZEZNACZONA JEST TYLKO DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. STRONA I JEJ ZAWARTOŚĆ NIE JEST PRZEZNACZONA DLA UŻYTKOWNIKÓW NIEPROFESJONALNYCH (NIE WYKONUJĄCYCH ZAWODÓW MEDYCZNYCH).