fbpx

Pessar pierścieniowy Portia

Pessary Portia


Pessar Portia – pessar pochwowy stosowany w celu podtrzymania wypadających organów miedniczych oraz przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Jest to przyrząd medyczny w kształcie krążka, w kolorze białym, wykonany z giętkiego winylu (PVC) – materiału niewchłaniającego zapachu. Grubość ściany wynosi 12,5 mm. Dostępny w 16 rozmiarach, o zewnętrznej średnicy wynoszącej od 50 mm do 110 mm. Produkt bezlateksowy, wielokrotnego użytku do zastosowania u jednej pacjentki. Produkcji brytyjskiej.

Co zapewnia krążkowy kształt?

rezultaty-pessar-pierścieniowy-portia

Swobodny przepływ powietrza

Krążkowy kształt sprawia, że przepływ powietrza wewnątrz pochwy jest swobodny, niczym nieograniczony. Dzięki temu troska o higienę jest dla kobiet znacznie łatwiejsza, a ryzyko ewentualnych upławów znacznie bardziej zredukowane.

nie przysysa się do ścian pochwy

Krążkowy pessar posiada zaokrąglone krawędzie, które nie przysysają się do ścian pochwy (jak to się dzieje w przypadku innych pessarów, np. kostkowych). Taki kształt zapewnia łatwe i praktycznie bezbolesne wyjmowanie.

brak konieczności wyjmowania na czas stosunku

Krążkowy kształt sprawia, że można współżyć bez konieczności wyjmowania pessara. Ostatecznie wyjęcie lub pozostawienie pessara na czas stosunku to decyzja kobiety i jej partnera.

Nietrzymanie-moczu-aktywność-fizyczna-niewydolność-szyjki-macicy

Grubsza ściana (12,5 mm)

Dzięki grubszym ścianom pessar jest bardziej stabilny. Zapewnia to zwiększenie skuteczności podtrzymywania wypadających narządów. Nie przemieszcza się
Prawidłowo dobrany rodzaj (kształt) i rozmiar pessara ogranicza ewentualne ryzyko jego przemieszczenia w pochwie lub wypadnięcia.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania Pessarów Portia?

tanie-pessary-i-pessaroterapia-w-dobrej-cenie

Atrakcyjna cena – tylko 68,88 zł brutto

dzięki temu zastosowanie pessarów jest metodą, która nie wymaga od Pacjentek zaangażowania dużego nakładu pieniężnego.

Kształt i materiał ułatwiający zakładanie

Kształt krążkowy, który zapewnia wygodę zakładania oraz giętki winyl – materiał wykonania niewchłaniający zapachu

Wygoda i bezobsługowość użytkowania

brak konieczności wyjmowania pessara codziennie w celu przemycia oraz wyjmowania pessara na czas stosunku

Łatwiejsze dopasowanie prawidłowego rozmiaru

pessary dostępne w aż 16 rozmiarach (od 50 mm do 110 mm), dzięki czemu Lekarz będzie w stanie skutecznie dobrać odpowiednią wielkość do konkretnego przypadku wypadania u danej Pacjentki

Szerokie zastosowanie

wśród zaleceń stosowania pessarów wyróżnić można wypadanie macicy (we wszystkich stopnia zaawansowania I-IV), cystocele, rectocele oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu

Natychmiastowa dostępność i potwierdzona skuteczność

Pessary są jedną z najbardziej skutecznych metod postępowania dla Pacjentek z Zaburzeniem Statyki Narządu Rodnego, mogą być stosowane tymczasowo w czasie oczekiwania na operację lub jako stałe rozwiązanie lecznicze

Większa stabilność

zgrubiona ściana pessara (12,5 mm) zapewnia większą skuteczność w podtrzymywaniu wypadających narządów. Prawidłowo dobrany kształt i rozmiar pessara powinien od razu przynieść ulgę Pacjentce

Bez przeciwwskazań dla kobiet uczulonych na silikon

duża część pessarów dostępnych na rynku wykonanych jest z silikonu, natomiast Pessary Portia wykonano są z giętkiego winylu, dzięki czemu można je również zastosować u kobiet uczulonych na silikon

1 pessar = 1 Pacjentka

Niektóre pessary zostają poddawane sterylizacji i mogą zostać ponownie użyte przez inną Pacjentkę. Jednak niesie to ze sobą ryzyko nieprawidłowo wykonanego procesu i zagrożenie zakażeniem Pacjentki drogą krzyżową. Z tego względu warto wybrać Pessary Portia, które są do zastosowania wyłącznie u jednej Pacjentki i nie podlegają ponownej sterylizacji.

Pessar pierścieniowy Portia

Jak samodzielnie zakładać pessar?

Pacjentka przed samodzielnym założeniem pessara powinna umyć dokładnie ręce. Można przed założeniem zanurzyć pessar w ciepłej wodzie w celu uczynienia go bardziej miękkim. Wprowadzenie pessara ułatwi posmarowanie jego przedniej części kremem nadającym poślizg lub lubrykantem. Zaleca się przyjęcie postawy w lekkim rozkroku z jedną nogą postawioną wyżej (np. na stołku, krześle), aby zapewnić wygodny i prosty dostęp przez pochwę. Następnie należy rozszerzyć wargi sromowe i wsunąć pessar do tylnej części pochwy, przesuwając go w przód i w tył do momentu aż usadowi się w tylnym sklepieniu. Gdy pessar będzie już przymocowany od tyłu, należy zahaczyć przednią część pessara o przednie sklepienie pochwy.

Jak samodzielnie wyjmować pessar?

W celu wyjęcia założonego pessara, należy umieścić palec wskazujący w pochwie w celu zlokalizowania pessara, jako że jest on umiejscowiony u spojenia łonowego. Pessar należy zahaczyć palcem od spodu i delikatnie wyciągnąć jednolitym ruchem. Umożliwi to proste wyjęcie pessara i zredukowanie ryzyka wystąpienia dyskomfortu.

 

 

 

Do pobrania

Referencje

Jestem bardzo zadowolona ze stosowania pessarów

Dr Krystyna Klimczykzobacz

Pacjentki są z nich bardzo zadowolone

Dr Janina Kocurek-Fordeyzobacz

W prosty i szybki sposób można pomóc Pacjentkom

Dr Roman Kaprońzobacz

Używanie pessarów pochwowych

Materiał przygotowany z myślą o kobietach, które stosują lub zastanawiają się nad pessaroterapią w przypadku obniżenia lub wypadania macicy. Zawarte w nim zostały porady dotyczące samodzielnego wyjmowania, przemywania i ponownego zakładania pessara. Film przedstawia Pessary Portia – dopochwowe urządzenia medyczne w kształcie krążka wykonane z materiału niewchłaniającego zapachu.

Ukazano w nim także opinie Pacjentek dotyczące stosowania i postępowania z pessarami w przypadku obniżenia lub wypadania macicy. Materiał jest bardzo pomocny zarówno dla Pacjentek, które zastanawiają się nad zastosowaniem pessarów w przypadku zaburzeń statyki narządów miednicy mniejszej oraz dla tych kobiet , które już wybrały pessaroterapię jako metodę leczenia, gdy cierpią na obniżenie lub wypadanie macicy.

Gdzie kupić pessary Portia?

Poszukaj sklepu w Twojej okolicy lub zamów w sklepie internetowym

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter!

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.