fbpx

Pessar cewkowy Dr. Arabin

Pessar cewkowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Zastosowanie


  • u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które może współwystępować z obniżeniem ścian pochwy
  • zgrubienie pessara podtrzymuje/przemieszcza okolicę połączenia pomiędzy pęcherzem, a cewką moczową, co zapobiega otwieraniu się górnej części cewki moczowej, gdy wzrasta ciśnienie w jamie brzusznej podczas kaszlu lub przy poruszaniu się
  • zrubienie pessara dodatkowo zapobiega przedostawaniu się niewielkich ilości moczu do cewki moczowej, co daje korzystny efekt w zakresie  naglącego nietrzymania moczu lub mieszanego nietrzymania moczu: wysiłkowego i naglącego

Właściwości

Aluminiowy rdzeń

  • zwiększa stabilność pessara
  • maksymalizuje skuteczność oddziaływania

Specjalne zgrubienie

  • zgrubienie dla podtrzymania okolic połączenia pomiędzy pęcherzem, a cewką moczową
  • łagodzi objawy wysiłkowego/ mieszanego nietrzymania moczu
Ekologiczne-pessary-bez-plastiku-pessaroterapia

Materiał wykonania i barwnik – biokompatybilne dla organizmu

  • Bezpieczeństwo stosowania
  • Zniwelowane ryzyko działań niepożądanych
Pessar cewkowy Dr. Arabin - Pessary ginekologiczne - Pessar.pl

Jak samodzielnie zakładać pessar?

Posmarowanie pessara kremem estrogenowym ułatwia jego założenie. Ponieważ w tym rodzaju pessara stosuje się stosunkowo małe ilości kremu, zaleca się użycie kremu zawierającego 1 mg estriolu w 1 g kremu. Krem estriolowy poprawia miejscowe krążenie, stan śluzówki i tkanki łącznej pochwy. Aby założyć pessar należy go ścisnąć i wtedy włożyć go do pochwy tak, by zgrubienie znalazło się pod spojeniem łonowym.

Jak samodzielnie wyjmować pessar?

Pacjentka może wyjąć lub włożyć pessar na stojąco, gdy ma postawioną stopę na stołku lub brzegu łózka. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające może być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę lub położenie się. Aby wyjąć pessar należy włożyć palec wskazujący do otworu w środku pessara i poluzować go.
 
 

Co mówią specjaliści?

Jak w swoim artykule stwierdzają lekarze: dr Edyta Wlaźlak, dr Grzegorz Surkont i prof. Jacek Suzin, pessaroterapia ma bardzo szerokie zastosowanie. Ginekolodzy zwracają miedzy innymi uwagę, na właściwości pessara cewkowego. Jest on wykonany z elastycznego silikonu z aluminiowym rdzeniem. Niweluje on popuszczanie moczu, będąc rozwiązaniem w sytuacji problemu z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, lub przy niewielkim  obniżeniu ścian pochwy. Skutek taki można uzyskać dzięki zgrubieniu pessara, które podtrzymuje okolicę połączenia pomiędzy pęcherzem a cewką moczową. Pessar cewkowy gdy tylko jest dobrze dobrany, daje bardzo pozytywne rezultaty, zarówno w przypadku mieszanego nietrzymania moczu jak i naglącego nietrzymania moczu. Ginekolodzy zwracają uwagę, że aż około 86%-98% lekarzy zaleca stosowanie pessarów (dane pochodząc m.in. ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec). Może mieć to związek z tym, że większość kobiet jest zainteresowana leczeniem nieoperacyjnym niż operacyjnym.

Referencje

Jestem bardzo zadowolona ze stosowania pessarów

Dr Krystyna Klimczykzobacz

Pacjentki są z nich bardzo zadowolone

Dr Janina Kocurek-Fordeyzobacz

W prosty i szybki sposób można pomóc Pacjentkom

Dr Roman Kaprońzobacz

Gdzie kupić pessar cewkowy Dr. Arabin?

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy lub w sklepie internetowym kupić pessar cewkowy

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter!

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.