fbpx

Pessar kostkowy perforowany Calmona

pessar-kostkowy-perforowany-calmona

CALMONA


    Pessar Calmona – stosowany jest w leczeniu zaburzeń narządów miednicy mniejszej u kobiet w każdym wieku. Z pozoru drobna silikonowa kostka jest doskonałą alternatywną dla zabiegowych metod leczenia. Pessary Calmona zostały stworzone z myślą o Pacjentkach, które na co dzień korzystają z pessaroterapii i samodzielnie aplikują pessar każdego poranka. Głównym wyróżnikiem Calmony jest łatwość wyciągania pessara, która jest efektem wstążki przeplatanej przez trzy otwory. Miękki silikon, z którego jest wykonana, nie powoduje odleżyn i ucisków w kanale rodnym. Warto wiedzieć, że elastyczność materiału jest kluczowym parametrem przy stosowaniu pessaroterapii. Pessar dostępny w 6 rozmiarach, aby dostosować wielkość pessara do kobiecej anatomii.

Właściwości

pessar-kostkowy-calmona-z-perforacjami

PERFORACJA

Calmona posiada duże otwory perforacyjne, dzięki którym ułatwia przepływ powietrza zmniejszając ryzyko upławów i zakażeń w obrębie pochwy oraz wytwarza podciśnienie dzięki czemu pessar trzyma się na miejscu blokując wypadające narządy.

Ekologiczne-pessary-bez-plastiku-pessaroterapia

BEZ PLASTIKU

Calmona została wyprodukowana bez plastikowych elementów, w trosce o środowisko oraz w trosce o Pacjentki, aby wykluczyć ryzyko, oderwania się i pozostania, dodatkowego elementu w ciele kobiety

WSTĄŻKA CHIRURGICZNA

Calmona posiada gładką elastyczną wstążkę wykonaną z materiału chirurgicznego zamiast sznurka, minimalizując ryzyko rozerwania się pessara.

rezultaty-pessar-pierścieniowy-portia

REZULTATY

Calmona to efekt zbliżony do rezultatu operacji. Zastosowanie pessaroterapii zmniejszy dolegliwość i poprawi Twój komfort życia.

regeneracja-stanu-pochwy

REGENERACJA

Calmona użytkowana w celu regeneracji stanu pochwy umożliwia gojenie się ewentualnych podrażnień, a jest to szczególnie ważne jeśli pełni funkcję przygotowawczą przed zabiegiem operacyjny.

BEZ POWIKŁAŃ

Calmona to brak powikłań. Znaczącym atutem jest całkowita odwracalność terapii, w sytuacji stosowanie pessarów nie powstają blizny bądź też zmiany anatomiczne. Nie odnotowano również długoterminowej reakcji odrzucania ciała obcego, jak w przypadku niektórych zabiegów.

Czym jest wypadanie macicy - Menopauza - Pessar.pl

Co mówią badania?

W abstrakcie medycznym autorów: Zoltan Nemeth, Sándor Nagy & Johannes Ott podjęty jest temat skuteczności wykorzystania pessara kostkowego, który może uchodzić za pierwszą metodę leczenia. Najważniejszym wskazaniem dla użytkowania pessarów kostkowych, jest potrzeba podtrzymania jak i zmiany położenia obniżonego organu rodnego. Statystyki wykazują, że metoda ta cechuje się bardzo dużą skutecznością. Pessary kostkowe udało się dopasować u 96,6% pacjentek. Metoda ta jak wykazano, nie doprowadziła do krwotoku dróg rodnych, stłuczenia pochwy, otarcia naskórka czy owrzodzenia. Ponadto stosowanie tej metody wpłynęło na poprawę stanu wybrzuszenia pochwy i zniwelowania ucisku miednicy i krzyża. Dodatkowo stosowanie pessarów wpłynęło na poziom zadowolenia z życia seksualnego i ilość odbywanych stosunków. Stosowanie użycia pessarów kostkowych według badaczy, to oszczędna, efektywna i łatwa w użyciu metoda, którą można stosować z powodzeniem w dłuższej perspektywie.

Jak samodzielnie zakładać pessar?

Pacjentka może włożyć pessar na stojąco, gdy ma postawioną stopę na stołku lub brzegu łóżka. Jeżeli jest to zbyt trudne, wystarczające może być rozchylenie nóg, a w razie potrzeby wskazane jest oparcie się o ścianę, lub położenie się tak, by móc popchnąć pessar tak daleko, jak to tylko możliwe.

Jak samodzielnie wyjmować pessar?

Aby wyjąć pessar kostkowy, kobieta powinna delikatnie pociągnąć za sznurek w różnych kierunkach, tak by zlikwidować efekt przyssania, aż do momentu, gdy zwolni się opór ze strony mięśni dna miednicy. Także przy pomocy palca wskazującego lub środkowego, pacjentka może poluzować brzegi pessara aż do całkowitego zlikwidowania efektu przyssania, a następnie pociągnąć pessar w dół, na zewnątrz.
 
 

Gdzie kupić pessar kostkowy Calmona?

Sprawdź, gdzie w Twojej okolicy lub w sklepie internetowym kupić pessar kostkowy.

Bądź na bieżąco z pessaroterapią

Zapisz się na newsletter!

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.