fbpx

Czy pessary ginekologiczne można kupić w aptece?

autor: Patryk 03 października, 2018 brak komentarzy

Pessaroterapia to bardzo prosta procedura medyczna, która często właśnie ze względu na swoją prostotę nie jest odpowiednio doceniana. Trudno bowiem uwierzyć, że tak nieskomplikowane działanie medyczne przynosi znakomite efekty terapeutyczne i czasami może nawet uratować życie zagrożonego dziecka. Co bardzo istotne, obecnie istnieje możliwość zakupu pessarów nawet w zwykłych aptekach, w tym także w aptekach internetowych.

 

Pessary ginekologiczne z apteki to niewielkie przedmioty, które należy umieścić w pochwie. Różnią się kształtem ze względu na to, jakie konkretnie zadanie mają pełnić. Najpopularniejsze pessary wykorzystuje się w problemach:
• Wysiłkowego nietrzymania moczu,
• Samoczynnego wypadania narządów miednicy;
• Zagrożonej ciąży ze względu na skracanie się narządu jakim jest szyjka macicy.

 

Umieszczanie tego rodzaju przedmiotów w pochwie w celach terapeutycznych może brzmieć dość banalnie, ale mechanika tego działania jest bardzo skuteczna, ponieważ podstawą opisanych powyżej problemów oraz wielu innych schorzeń leczonych przez insercję pessarów jest przede wszystkim niewłaściwe ułożenie struktur anatomicznych dna miednicy. Organizm kobiety nie jest w stanie zapewnić sam sobie właściwego wsparcia, przez co dochodzi takich sytuacji, jak nacisk dziecka w czasie ciąży na szyjkę macicy i wywołanie zdecydowanie przedwczesnego powodu.

 

Metoda nieinwazyjna

Pessary ginekologiczne są całkowicie bezpieczne w użyciu. Najlepiej jest się skonsultować z lekarzem przed ich zakupem, ale potem nie trzeba się już niczego obawiać. Na zakupy można ruszyć do dowolnej apteki, a znakomitym adresem są zwłaszcza sklepy internetowe. Najlepsze marki tego sprzętu, jak na przykład Femizone, nie są jeszcze powszechnie dostępne, więc zdecydowanie najlepszym pomysłem jest wchodzenie bezpośrednio na sklepy internetowe producentów pessarów. Takie sklepy internetowe można określać mianem aptek internetowych, a skorzystanie z ich oferty wielokrotnie pozwala uniknąć konieczności wykonania zabiegu operacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.