fbpx

Zastosowanie pessarów ginekologicznych

autor: Patryk 11 września, 2018 brak komentarzy

Pessaroterapia to czynność polegająca na umieszczeniu form o różnych kształtach w pochwie kobiety, które mają zapewnić wsparcie dla aparatu wieszadłowego miednicy, który podtrzymuje narządy rodne w odpowiednim ułożeniu. W zależności od potrzeb mogą być one wykorzystywane w rozmaity sposób, także jako pessary dla kobiet w ciąży.

 

Ocenia się, że pessaroterapia, to jeden z najskuteczniejszych sposobów, jakie zna współczesna medycyna, leczenia patologii uroginekologicznych. Terapia obejmuje narządy rodne, ale też układ moczowy. Najczęściej stosowana jest przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu oraz kiedy chodzi o wypadanie narządów miednicy. Jest też doskonałą alternatywą dla inwazyjnego leczenia operacyjnego.

 

Pessaroterapia to stosowana jest często w przypadku gdy kobieta jest w ciąży i zmaga się z problemem niewydolności szyjki macicy. Jej skracanie może bowiem spowodować zbyt wczesny poród dziecka, a tym samym stanowić bezpośrednie zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Stosuje się wtedy pessary ginekologiczne, które zastępują niemal całkowicie szew szyjkowy. Ten zupełnie hamuje skracanie się szyjki macicy. Pessary rozwiązują też problemy, jakie pojawiają się przy nadmiernym rozpulchnieniu szyjki macicy lub też, kiedy dochodzi do jej zmiękczenia. Najczęściej tego typu patologie, pojawiają się tuż po czternastym tygodniu ciąży. Każda z nich jest praktycznie gwarancją, przedwczesnego i groźnego porodu lub poronienia. Dlatego lekceważenie tego stanu rzeczy, to rzecz niezwykle groźna i nieodpowiedzialna. Do nieprawidłowości dochodzi, kiedy szyjka macicy jest osłabiona, ze względu na zdarzenia z naszej przeszłości. Mogła zostać na przykład uszkodzona podczas zabiegów. Chodzi tu na przykład o łyżeczkowanie lub wywoływanie sztucznego poronienia. Często też są to wady wrodzone lub też efekt nieprawidłowej produkcji kolagenu, lub elastyny oraz zaburzeń hormonalnych. Niestety na kondycję szyjki macicy ma także wpływ styl życia, jaki prowadzimy. Jeśli przez wiele lat kobieta żyła, mówiąc dyplomatycznie „zbyt intensywnie”, to jest większa szansa, że nieprawidłowość ta się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ZAWARTOŚĆ STRONY ZAWIERA REKLAMY WYROBÓW MEDYCZNYCH PRZEZNACZONYCH DLA PROFESJONALNYCH UŻYTKOWNIKÓW.

STRONA PRZEZNACZONA JEST WYŁĄCZNIE DLA OSÓB WYKONUJĄCYCH ZAWODY MEDYCZNE LUB ZAJMUJĄCYCH SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH. WEJŚCIE NA STRONE MOŻLIWE JEST WYŁĄCZNIE PO ZŁOŻENIU PONIŻSZEGO OŚWIADCZENIA:

OŚWIADCZAM, ŻE WYKONUJĘ ZAWÓD MEDYCZNY LUB ZAJMUJĘ SIĘ UŻYWANIEM LUB OBROTEM WYROBAMI MEDYCZNYMI W RAMACH CZYNNOŚCI ZAWODOWYCH.